Demo 2016

by Na Stromy

/
  • Streaming + Download

    Includes high-quality download in MP3, FLAC and more. Paying supporters also get unlimited streaming via the free Bandcamp app.

      name your price

     

1.
2.
02:33
3.
4.
02:21
5.
6.
7.
01:22
8.

about

Demo album from CZ anarchist folk project Na Stromy.

Contact: cahounek@riseup.net

credits

released December 14, 2016

*TOTO JE BENEFIČNÍ ALBUM - PROSÍME, ZVAŽ DOBROVOLNÝ PŘÍSPĚVEK*
O PROJEKTU NUNATAK RECORDS SI MŮŽEŠ PŘEČÍST NÍŽE NA TÉTO STRÁNCE. NA CO ŠLY DOPOSUD VYBRANÉ PENÍZE MŮŽEŠ ZJISTIT V ALBU "KAM JDOU VYBRANÉ PENÍZE"

*THIS IS A BENEFIT RELEASE - PLEASE CONSIDER SENDING A VOLUNTARY DONATION*
YOU CAN FIND OUT MORE ABOUT THE NUNATAK RECORDS PROJECT LOWER ON THIS PAGE. YOU CAN CHECK WHERE HAVE THE COLLECTED MONEY GONE SO FAR - CLICK ON THE "WHERE DO THE COLLECTED MONEY GO" ALBUM.

---------------------------------------------------------------------------
O NUNATAK RECORDS / ABOUT NUNATAK RECORDS
---------------------------------------------------------------------------

Všechna alba na těchto stránkách jsou nahrávky kapel, které jsme sami oslovili a s nimiž jsme se na tom domluvili. Buď tady najdeš nahrávky kapel, které podle nás zasluhují pozornost a podporu a nebo zapadlé věci, které nám něčím přijdou zajímavé. Pokud se Ti nahrávky budou líbit, můžeš přes tyhle stránky rovnou přispět na jednotnou paypal adresu libovolnou částkou, která bude ze 100% použita na benefiční účely.

Dává nám smysl dávat hudbu ke stažení zadarmo. Jestliže člověk nebo kapela věří tomu, co dělá, není důvod nedat hudbu ke stažení zadarmo. Pokud se lidem nahrávka líbí, vytvoří si ke kapele nějaký vztah nebo jí chtějí podpořit, koupí si originální nosič tak jako tak. Nikdo nemusí kupovat zajíce v pytli – mediální bublinu nafouknutou několika klipovými písničkami a drahou reklamní kampaní. Když je hudba ke stažení zadarmo, lépe se dostane k těm, kteří o ní mají zájem, ať už jsou z jakéhokoliv sociálního prostředí. Pokud má hudba člověku něco přinášet, a ne být jen co nejvíce zpeněžitelný produkt, nic nedává větší smysl, než jí sdílet zadarmo. Sdílení hudby zadarmo podporuje kapely. Chceme podporovat kapely, které věří tomu, co dělají, a ne zoufalý a zbytečný hudební byznys.

Všechna alba na těchto stránkách si můžeš stáhnout zadarmo. Lidi, kteří se na jejím tvoření podíleli, tomu věnovali mnoho času a úsilí a za tyto nahrávky nechtějí žádné peníze. Pokud se Ti hudba líbí, máš tady možnost to ocenit tím, že přispěješ dobrovolnou částkou na aktivity, které nám přijdou smysluplné a zároveň se potýkají s nedostatkem financí. I když to bude patrně malá částka, půjdou všechny peníze (do poslední koruny), které se podaří vybrat pomocí tohoto projektu, na benefiční účely.

Ačkoliv v tuhle chvíli nedokážeme přesně říct, kam přesně peníze půjdou (i proto, že nevíme, zda se něco vůbec vybere), a budeme se rozhodovat dle aktuálních kauz a potřeb, chápeme, že to chceš vědět Ty. Snad bude stačit, když napíšeme, že se budeme zaměřovat na kolektivy, aktivní v oblasti lidských práv, praktického prosazování rovnostářského prostředí ve společnosti, podpory znevýhodněných sociálních skupin či osvobození zvířat. Obecně budeme podporovat aktivity bojující proti jakýmkoliv formám útlaku. I vzhledem k tomu, že patrně nevybereme velké obnosy, budeme se snažit pomoci malý a začínajícím skupinám, které se třeba i kvůli své povaze potýkají s nedostatkem financí, nechtějí nebo nemohou čerpat peníze odjinud a i malý obnos bude pro ně citelným přínosem. Všechny podpořené aktivity budeme zveřejňovat, pokud možno s předstihem.

Přispět můžeš pomocí služby Paypal přímo při stažení alba. Pokud nechceš jít touhle cestou, stačí na nějaké akci najít kasičku kolektivu, jehož práce Ti přijde smysluplná, a něco do ní vhodit. I to se počítá.

x

All tracks or albums published on this page are recordings of the bands we contacted and they agreed to release their stuff this way. You can find here recordings we want to promote and give some support to bands or an old stuff that seems somehow interesting to us. If you like any of the tracks, you can donate any sum of money directly using PayPal. 100% gain will be used for non-profit activities.

It totally makes sense to us to share music for free. If the people in the bands really believe to what they are doing, there is no reason not to do so. If the recording is good and valuable, people would like it and will support the band by buying original release anyway. You don’t have to buy a pig in a poke, just a bubble blew by an expensive marketing campaign and few music clips up. Music „sold“ free of charge reaches the right audience with any social background. When it stands for its value and doesn’t become a product that makes just profit, there is no better reason than share it for free. Sharing for free supports the bands. We want to support the bands that believe in their music and not the desperate and useless music industry.

There is a free download of everything on this page. People involved in the release process invested their time and energy, but do not want to make money from it. If you like the music published on this page, you can set the value by donating any amount of money to the activities facing insolvency, to the activities that make sense to us. Even if the collected amount is small, all the money (to the last coin) gathered through this project will be used for non-profit activities.

We are not able to list the projects we want to support at the moment (we don’t even know, whether any money will be collected at all) and would like to make all decisions based on the current cases and need, but we believe, that you need to know, where the money goes. I hope it’s enough to say, that we want to support collectives working on human or animal rights projects, social projects and collectives trying to make equalitarian world real. In general we want to support the activities fighting any way of oppression. Taking in mind, collected amount of money won’t be huge; we want to support newly risen non-profit groups which are experiencing lack of money from their nature (voluntary groups with no government, corporate or other financial support), so even the small amount can be beneficial for them. All supported activities will be published on the pages in advance.

You can donate using PayPal directly by the download. If you don’t want to use this way, you can donate directly to the collective that make sense to you. Everything counts.

tags

license

about

Nunatak records Czech Republic

Anarchist folk/punk and acoustic stuff for voluntary donations. All collected money will be used for community / charitable purposes.
*
A//E

contact / help

Contact Nunatak records

Streaming and
Download help

Track Name: Revoluce světa
akordy: sloky: F#, A, H, F#, A, E – refrén: F#, E, H, F#, A, H, F#

Ref:
A tohleto je písnička o revoluci světa,
kterou si nenecháme vzít.
Na tuhle revoluci ale nemůžeš bejt sjetá,
abys na barikádách neztratila nit.

Sloka 1:
Některý lidi říkaj,
že vidí přes pivní brýle víc.
Svět je ale hezčí
přes ty brýle střízlivý - a to já vím!

Že prý nějací znalci našli
pravdu na dně všech vín,
ale jsem těžší než víno, vždy se v něm jen utopím – překroč svůj stín!

Ref:

Sloka 2:
S cigárem se směješ,
že tu revoluci nevidíš.
Jenže tahle revoluce,
ta je mnohem blíž – než si myslíš!

Ta revoluce proběhne hned,
co jen budeš chtít.
Zahoď drogy, chop se vlajky,
vše náhle pochopíš – stačí začít!
Track Name: Závod krys
Akordy: sloka: Dmi, Fmaj7, G, Dmi, Fmaj7, C, E – refrén: Ami, Fmaj7, C, E

Sloka1:
Dál a dál, furt ženeš se dál,
jsi pěšák a chtěl bys být král.
Dál a dál, sám nevíš kam
a doufáš, že to, čemu věříš, není klam.

Když se narodíme, prý nemáme nic
a blázen je ten, kdo nechce víc.
A o peníze ti vlastně nejde,
dnes se bez nich ale nikdo neobejde.

Chceš jen dobře bydlet a chceš jen dobře jíst,
životní stezka kariérou nechá se víst.
A o peníze ti vlastně nejde,
dnes se bez nich ale nikdo neobejde.

Ref:
Protože zmatení jsme a život nemá návod,
život je staveniště a stavba krysí závod.
Protože v bezpečí je ten, kdo má víc,
zapoj se s náma do závodu krys.

Sloka 2:

Víc a víc, furt pracuješ víc,
život znáš z ekonomických učebnic.
Ale stále i v tom něco nesedí -
sousedi o tom, že piješ, nevědí.

Roky ti utíkají, dluhů ti neubývá,
tvý nejlepší kámoši jsou antidepresiva.
Před světem, rodinou, na tebe nepadá splín,
fasádu ti ošetřuje firma Potěmkin.

Tvůj život je blbá práce, firemní bankety,
a máš se vlastně stejně jak před dvaceti lety.
Nevíš, jestli ještě vydržíš dýl
v tom závodě krys, co nikdy neměl cíl.

Ref:
Track Name: For The Voiceless
Akordy: sloka Ami, Gmi, F, E – refrén Ami, F, E

Ref:
We are here for the voiceless,
who can't defend themselves.
We're shouting in the defense
of the ones behind the iron fence.

Sloka:
Imagine what it would be,
not to be a man but beef,
imagine how it would feel,
to be killed by apathy.

Imagine, imagine,
and give up all your meat.
Just give up on the violence
that you simply don't need.
Track Name: Islám slam
Akordy: Hmi – G – D – F#mi – Hmi – G – Emi - F#mi
Allahu akbar halal kebab islám všechno znáte
S diskutéry na novinkách vy se vůbec nepáráte,
A že vždycky věděli jste, že lepší jste než tamty,
Chcete si smět aspoň o víkendech věšet imigranty.
Dávky jenom poctivě, láska k vlasti zločin přece není,
Shodnete se spolu, když chlastáte do rozednění!
Jste hrdej národ pivařů se zarostlou bradou,
Jenom nic než stát – a cikáni kradou!
Jste hrdej národ pivařů se zarostlou bradou,
Jenom nic než stát, a cikáni kradou!
Za Bartošem řvete směle: „tak si ho vem domů!“
uprchlíky máte rádi jen když visej ze stromů,
Mrdat Alláha, pálit mešity,
Vystoupit z EU neb platí za šity,
cikánský děti vláda si hýčká
a na koncert Ortela máte sbírat víčka,
Havel byl sráč a Zeman je hrdina,
Jsme prostě země, kde křičí spodina!
Jsme prostě země, kde křičí spodina.
Zkurvená pražská kavárna a Máňo co je k jídlu?
Jsou invazní armáda a zlevněný párky z lidlu.
Práci by nám brali a vůbec nemakali
Na parlamentních listech o tom zrovna včera psali!
Nevěřit médiím nevěřit vládě nevěřit světu
Nevěřit nikomu mimo hospodu jedinou větu
Nevěřit manželce nevěřit dětem, věřit jen pípě
Každý z nás přece ví že s opicí na světě líp je!
Měj si třeba v prdeli játra cukrovku obezitu
Lži jednou denně když přijdou doktoři na vizitu
Nevěř jim parchantům ani nos mezi očima
Je přece jedno co si s tělem kdo počíná.
Už táta tě učil, že ke třem pivům patří ovar
Hlavně potom do práce tu svojí prdel doval,
A že smutno ti trochu je k večeru po telce,
Srdíčko vylej si pěstí na manželce.
Jednou ročně předstírej v těch rybích prstech kapra,
Vždycky večer u zpráv chytni z toho všeho rapla,
A ta hlavní rada, ta je tu pro vždycky:
Ke všemu přistupuj tak nějak skepticky!

Ref:
Nepřijímat, nevěřit, nedat nic cizím,
Národní motto je „seberu a zmizím“
Cikáni, buzíci a každej kdo se liší
Ucítí, že láska k vlasti je i rána tyčí!
Nevěřit doktorům, pochybovat o sobě,
Chlastat a žrát a nadávat době,
Jeden by zastavil a docela lek se:
Zdá se že národní vlastnost je skepse!
Track Name: Mníšek a král
akordy: Emi, D, Ami, Emi – mezihry: Emi, C, G, D, Ami, Emi, G

Sloka 1:
Mníšek a král se potkali na poli
a nad hlavou jim lehký vánek vál.
Mníšek a král, ti navzájem se bojí
a vítr shůry to pozoroval.

Mezihra

Sloka 2:
Mníšek a král teď navzájem se klaní
a vítr se stahuje z okolních plání.
Vítr už to nechce dále pozorovat,
moc dobře ví, že za králem je kat.
Mníšek má moudrost, ale král má svou moc.
Ke slovutným filosofům se těžko volá o pomoc.

Mezihra

Sloka 3:
Vítr teď honí zas o kus dál listí,
kde na poli setkal se stín dělníka a kapitalisty.
Ale vítr ví, že ač rozdílná jsou hejna,
mezi těma dvěma je to situace stejná.

Mezihra

Sloka 4:
Mníšek a král se setkali na poli...
Track Name: Slovo o pluku Igorově
Capo 4

Sloka 1:
Em G
Žili si jednou tři anarchisté,
D Emi
víra v lepší zítřky, svědomí čisté.
A žili si pokojně, žili v míru,
nepropadli masu, ba ani vínu.
Ale jednoho dne přišel k nim rozkaz shůry
Ami
že policejní mejkap z nich stvoří stvůry.
C G

Ref: A že nevím kdo z nás skončí v lochu nově
D Emi
slyšte slovo – o pluku Igorově.
Mezihra nebo nevim: emi – gmi – hmi

Sloka 2:
Tak přibyli dva noví na sídlišti,
měli jen rozkaz co najdou zničit.
A velkými oháněli se slovy
nejednou v bytě u Petra Sovy.
Obrátili kabát, schovali odznak,

však i za novou maskou, šlo je poznat.
Nebezpečnou hru s nimi naši hráli,
však kdo hraje si s ohněm, vždycky se spálí.

Ref + Ref 2:
A že než lehké peří, oheň je víc,
nevinnou Sovu, na prach spálil fénix.

Sloka 3:
Fízl je fízl, to se nemění
vyrobí si zločin i tam kde není.
Když dva roky nemáš co šéfovi dát
musíš si případ vykonstruovat.
A tak se to stalo i těm našim třem,
za které den co den do ulic jdem.
Pak s Igorem vedlo se přelíčení
za jiný názor měl do vězení
Ale my jsme ho nedali, v lidu je síla,
za myšlenku se do Ruska neposílá!

Ref+Ref 3:
Martin však sedí dál, strádá hlady,
a to vše jen ze strachu naší vlády.

Většinu pustili, důkazy neměli,
jeden však sedí dál, život mu zničili.
Tak teď zpívám písničku za Martina
a o tom jak každý stát hlavy stíná.
Tak teď zpívám písničku za Martina

a o tom jak každý stát hlavy stíná.
Tak teď zpívám písničku za Martina
a o tom jak každý stát hlavy stíná.
Tak teď zpívám písničku za Martina

a o tom jak každý stát hlavy stíná.
Tak teď zpívám písničku za Martina
a o tom jak každý stát hlavy stíná.
Tak teď zpívám písničku za Martina

a o tom jak každý stát hlavy stíná.
Track Name: Go Freegan!
Akordy: (vše barré) Sloka: A, C, E, G – Refrén: A, C, E

Sloka 1:
Jako krysy do popelnic,
lezou když se stmívá.
Dneska totiž v popelnicích
jídla neubývá.
Ti co lezou do konťáků
fakt nejsou na blití,
neb v konťácích je zlato,
jenom se netřpytí.

Ref:
Go freegan!
Co řetězec vyhodí, to se tobě hodí.
Go freegan!
Neb jídlo není kapitál a peníze zlo plodí.

Sloka 2:
Hladovým lidem na ulici
je taky dost zima,
Krnda ale staví tunel
a neřeší co s nima.

Ale tihle kluci od popelnic,
co tunely nehloubí -
program mají jasný:
"Jídlo a ne bomby!"

Tak se jednou zvedli
a vegansky šli vařit
z vyhozený zeleniny
pro ty, co nemaj na byt.

Tak se jednou zvedli
a vegansky šli vařit
z vyhozený zeleniny
pro ty, co nemaj na byt.

Ref
Track Name: Banánová republika
Capo 5
Akordy: sloka = Ami, C, C, G – refrén: Ami, G, C, G, Ami, C, G, Ami

Sloka 1:
Přítomnost nám přijde trochu post-apo,
ptáme se co bylo před a bude po.
Po prvním pozdravu se ptáme co to stojí,
nákupy přijímáme pod obojí,
na cestě k budoucnosti ztratili jsme nit,
je přece jedno kam jdem, tak hlavně ať je klid,
na cestu do oblak my vzdali jsme se křídel,
ale máme nohy a k tomu lásky příděl.

Ref:
Vemte si plynový masky
teď přijde horší vzduch
a uzavřete sázky
kdo bude pánem much.

Sloka 2:
Tak si žijem v naší banánový republice,
kde vůdce nemá páteř a nejspíš ani plíce,
kde tunely místo vlaků proudí dotace,
kde dluhy musíš splácet, ač si bez práce,
kde žije silná minorita, který je dost úzko,
že pryč jsou ty časy, kdy jsme byli skoro Rusko.
Tohleto je naše země zaslíbená,
kde nejhorší urážkou je sprostý slovo „změna.“

Ref

Sloka 3:
Sevřený ruce v pěst a zavřený oči,
toť základní výbava na našem kolotoči.
Hlavně se neptát a hlavně nevidět,
hlavně si jen žrát, přežívat mimo svět.
Ze strachu se zařadit do masy co je němá,
v hospodě si klít, že nic smysl nemá.
Chceme jen pít a hnít,
za lež a nenávist se bít.
Chceme jen pít a hnít,
za lež a nenávist se bít.